איך לבנות הרגלים חזקים?

07/10/2019 מאת: מאי קמחי

הרגיל הם הבסיס הכי חשוב שמדובר בהתמדה, מוטיבציה היא זמנית, אבל אם מתבססים על הרגלים סביר להניח שתתמידו לאורך זמן במה שתעשו! אז איך אפשר לבנות הרגל?

 

הרגל הוא הבסיס של כל התנהגות שנבצע לטווח הארוך, יש הרגלים שאנחנו מנסים להיגמל מהם בד״כ כמו עישון או כמו לקום מאוחר בסופ״שים לדוג׳ ויש הרגלים שאנחנו מנסים לבנות ולהתמיד בהם כמו לקום בבוקר לאימון או להתחיל לבשל יותר בבית ולקנות פחות אוכל בחוץ.

 

אנשים רבים מתקשים לבנות הרגלים, אני שומעת משפטים כמו ״אני צריך יותר מוטיבציה״ או ״הלוואי והיה לי יותר כוח רצון״, אבל אלו לא דברים שאפשר לבנות עליהם, כוח רצון או מוטיבציה הם כמו מקלחת, לא מחזיקים יותר זמן... בניגוד להרגלים, שאנחנו יכולים להתמיד בהם לאורך שנים!

 

אז איך בונים הרגל שיחזיק לאורך זמן?

 

תתחילו בקטן, ממש קטן- אם אתם למשל רוצים להתחיל להתאמן והמטרה שלכם בסופו של דבר היא להתאמן שעה* 3 פעמים בשבוע. כיום אתם לא מתאמנים כלל. תתחילו באימון אחד או גג שניים בשבוע של 10 דק׳.

 

תעלו את רמת הקושי בהדרגתיות- כבר שבועיים-שלושה שאתם מצליחים להתמיד באימוני ה-10 הדק׳ שלכם? מעולה! עכשיו תנסו להוסיף אימון נוסף כזה בשבוע, או לחילופין תעלו מעט את זמן האימונים.

 

אם אתם ׳נופלים׳ תחזרו למסלול במהרה- אל תצפו ליפול, אבל תיהיו מוכנים לכך שסביר להניח שיהיו נפילות קטנות. שבוע קשה ועמוס שבו פספסתם את האימוני 10 דק׳ שלכם זה באמת מבאס, אבל זו לא סיבה לזרוק הכל לפח. נסו ללמוד מה׳נפילות׳ שלכם. וזכרו שהדבר החשוב ביותר הוא עקביות, לא שלמות.

 

סבלנות, סבלנות, סבלנות- חשוב מאוד! הרגלים לא נבנים ולא נשברים ביום אחד, אתם חייבים לתת להם זמן ולהיות עקביים, בלי סבלנות ועקביות לא תוכלו לבנות הרגל שיחזיק לאורך זמן.

 

בונוס- הטיפים האלו רלוונטים גם לשבירת הרגלים! רוצים להפסיק לאכול בחוץ 3 פעמים בשבוע? תתחילו בלהוריד את האכילה בחוץ לפעמיים בלבד, תתמידן בזה למס׳ שבועות, ותרדו לפעם אחת, גם אם בשבוע מסויים אכלתם 3-4 פעמים הכל בסדר, תמשיכו עם התוכנית כרגיל, תוך כמה שבועות או חודשים כמעט ולא תאכלו כבר בחוץ.

 

חיפוש מאמן

:
:
:
:
טווח מחירים:

חיפוש מאמן

מין: זכר נקבה לא רלונטי

עוד בכותרות

איך לעזור למישהו שאנחנו אוהבים להתחיל להתאמן?

מאת מאי קמחי)
כל מי שמתאמן יודע כמה זה חשוב ומהנה והיה רוצה להעביר את זה גם לאנשים שהוא אוהב, אבל איך אפשר לעזור למישהו שאנחנו אוהבים להתאמן?
לכתבה המלאה
לעוד כתבות

כניסת משתמשים

: :
שכחת סיסמה

מאמן ועדיין לא הצטרפת?!

לחץ כאן ◄