איך למצוא מאמן כושר מקצועי

18/10/2016 מאת: אנג׳ל רוטמן

טיפים שיכולים לעזור לכל אחד למצוא מאמן כושר עם נסיון והכשרה שמתאימים לצרכים של כל מתאמן.

איך למצוא מאמן כושר מקצועי


מזל טוב! החלטתם להתחיל להתאמן ברצינות. עכשיו נשאר רק למצוא את המאמן המושלם.

מאמן טוב יידע לבנות תכנית שמתאימה למטרות וליכולות שלכם, ויעזור לכם למצוא את הדרך הטובה ביותר למימושה. חיפוש מאמן יכול להיות חוויה מבלבלת ולפעמים מפחידה, ולכן מומלץ לפעול בתבונה.

בשנים האחרונות יש אינפלציה של מאמני כושר, ולא כולם מוצלחים באותה מידה. הסינון הראשון שכדאי לעשות הוא עפ"י התעודה. חשוב לבדוק שהמאמן הוא בוגר ממוסד מכר ומקצועי ביותר להכשרת מאמני כושר כמו למשל מכון וינגייט, בית הספר 

העלאת התמונה נכשלה

למקצועות הספורט, הג'ימנסיה ועוד. כמו כן יש מאמנים עם תואר אקדמי רלבנטי כמו פיזיולוגיה או תזונה, שכמובן לא מזיק. חשוב לוודא שהמאמן עבר הכשרה בעזרה ראשונה והחייאה.

מומלץ להמנע ממאמן שאין לו תעודה ממוסד מוכר, אלא אם כן קיבלתם עליו המלצות מקיר לקיר.

המקום הטבעי למצוא בו מאמן כושר הוא חדר הכושר. שם תוכלו לראות את המאמן בפעולה ולהתרשם איך זה להתאמן איתו. חשוב גם לבחור מאמן שמתאים ליעדים שלכם. יש מאמנים שמתמחים בהכנת בודיבילדר לתחרות אבל לא יועילו הרבה למישהו שמנסה לרדת במשקל, ולהיפך. גם כאן מומלץ לקבל המלצות ממישהו עם יעדים דומים לשלכם ע"מ להיות בטוח שהמאמן שמצאתם מתאים לכם.

כמו כן חשוב שלמאמן יהיו נסיון והכשרה שמתאימים לכם, למשל אם אתם סובלים מפציעות או מגבלות כלשהן. במקרה כזה חשוב לעבוד עם מאמן שמסוגל לדבר עם הרופא שלכם. אחרי הכל אתם לא רוצים לגרום לעצמכם נזק.

מאמן טוב צריך לדעת להקשיב לכם. במקרים רבים המאמן הופך לסוג של פסיכולוג ששומע על הבעיות שלכם, ולכן חשוב לדעת שהוא דיסקרטי ומחויב לפרטיותכם. מאמן מקצועי אינו קוטע אימון באמצע כדי לדבר עם חברים או לקבל שיחות טלפון. מאמן טוב יהיה ממוקד רק בכם במהלך האימונים שלכם.

מאמן טוב יידע לעקוב ולהעריך את ההתקדמות שלכם, ולעדכן את תכנית האימון בהתאם.

רצוי למצוא מאמן שיש לכם שפה משותפת איתו. מאחר ואתם הולכים לבלות הרבה שעות יחד כדאי שתהיה לו אישיות נעימה. חשוב שתרגישו בנוח לשאול שאלות ולהעיר לו. שיתוף פעולה טוב תורם הרבה להצלחת האימון.

 

מאמן טוב יופיע תמיד בזמן, נקי ומסודר. מאמן רע יופיע בזמן לשני האימונים הראשונים, ואז יתחיל לאחר בצורה קבועה. כמו כן, מאמן רע יתקשה לשמור על שגרה וישנה לכם את מועד האימון משבוע לשבוע. מאמן טוב מנהל לוח זמנים יציב כך שתוכלו לפגוש אותו בדיוק באותו זמן בכל שבוע.

מאמן טוב נראה בכושר. כמו שלא תיקחו מעצב פנים שגר בבית מוזנח ומטונף, כך אין סיבה לבחור מאמן כושר מוזנח, מרושל או לא נקי. הגוף הוא כרטיס הביקור של מאמן כושר.

מאמן טוב בדרך כלל לא סוחב איתו ציוד רב. מאמן מקצועי שיגיע אליכם הביתה, יבקש מכם לרכוש את הציוד הנדרש כך שהוא לא יצטרך להיות גם הסבל שסוחב אותו מפגישה לפגישה, מה שיאפשר לו להתמקד נטו באימונים. רכישת ציוד מעידה גם על רמת מחויבות גבוהה לאורך זמן ועוזרת להצלחת האימונים.

אם אתם מחליטים לעשות אימוני כושר עם מאמן במקום פתוח או אצלכם בבית, חשוב לוודא שהמאמן ישלו ביטוח, הרבה מאמני כושר עצמאים לא דואגים לבטח את עצמם ואתכם. הביטוח מגן עליכם במקרה של פציעה כתוצאה מהאימון. מאמן כושר מקצועי לא יוותר על ביטוח.

מאמן מקצוען לא מזניח חלק כלשהו של תכנית האימון או בוחר רמת קושי גובהה מדי עבורכם. הוא לא ימליץ על תוספי תזונה מפוקפקים ושאר "קיצורי דרך" שמאמנים לא מקצועיים אוהבים. אם אין לו הכשרה כתזונאי הוא לא ייתן לכם המלצות דיאטה. מאמן טוב מכיר את גבולות הידע שלו, ולא יהסס לשלוח אתכם לרופא או לתזונאי במידת הצורך.

בצורה כזאת תוכלו למצוא מאמן כושר אישי טוב, מקצועי ואיכותי שיכול להוביל אתכם בהצלחה ליעדים שאתם רוצים להגיע.

 

אנג'ל רוטמן

מאמן כושר בכיר

חיפוש מאמן

:
:
:
:
טווח מחירים:

חיפוש מאמן

מין: זכר נקבה לא רלונטי

עוד בכותרות

איך לבנות הרגלים חזקים?

מאת מאי קמחי)
הרגיל הם הבסיס הכי חשוב שמדובר בהתמדה, מוטיבציה היא זמנית, אבל אם מתבססים על הרגלים סביר להניח שתתמידו לאורך זמן במה שתעשו! אז איך אפשר לבנות הרגל?
לכתבה המלאה
לעוד כתבות

כניסת משתמשים

: :
שכחת סיסמה

מאמן ועדיין לא הצטרפת?!

לחץ כאן ◄