חג הטיגונים

07/12/2015 מאת: נטע טויטו

איך להינות מסופגניות ולשמור על המשקל

חג הטיגונים

אם סופגניות לא עושות לך את זה, הרווחת!!! תמנעי מהן. 
הפוסט הזה לא בשבילך.

אם כן, קראי איך אפשר גם להינות מסופגיה וגם לשמור על המשקל (והשפיות).

ימים רבים לפני בואו של החג פגשנו אותן בכל מקום. בקניון, במשרד, בבית הספר ובמסיבה של הילד בגן. הריח שלהן מעורר את כל החושים ובמיוחד את החשק למתוק!!! את מנסה להימנע מסופגניה, כדי לשמור על הגזרה, אז כדי לדכא את החשק הזה שיתעורר למתוק את חוטפת משהו אחר וממשיכה הלאה שבתוכך עדיין בא לך על הדבר האמיתי- סופגניה חמה!!! ואז הרגע הזה מגיע, את מנהלת משא ומתן עם עצמך ״רק חתיכה קטנה, רק בשביל הטעם״ זה חוזר על עצמו כמה פעמים, תמיד בחטף, לפעמים זה שאריות של הילד, לפעמים כזו שכבר עומדת כמה שעות במטבחון במשרד, קרה, אבקת הסוכר כבר הפכה שקופה, ובתכלס מדובר בסופגניה הכי פשוטה שה״ריבה״ שלה, רחוקה מריבה, בצבע זוהר כמו סטיקלייט, אבל את חייבת! וגם לא נהנת ממנה פשוט דוחפת אותה לבטן כמו כדור לבליעה ואחריה עוד כועסת על עצמך.
עכשיו, אם נחשב את הערך הקלורי של כל התחליפים שלקחת כדי לדכא את החשק לסופגניה אמיתית ואת כל ״הביסים״ שאת אפילו לא סופרת נגיע לכמות קלוריות שלא מביישת כמה סופגניות איכותיות!!! אז מה לעשות??? המלצתי אלייך היא כזו: בתחילת החג בחרי את הסופגניה שהכי עושה לך את זה!! תתפרעי! אחת מסורתית ממאפיה איכותית או כזו עם הרים של שוקולד, מפלים של קרמל, מצופה בשקדים, אגוזים ועוד ועוד. בחרי ***אחת*** כזו!!! אכלי אותה בתנאים הכי אופטימלים, מה הכוונה? לא בעמידה, לא קרה, לא בחטף!! תני לה את הכבוד שמגיע לה (בכל זאת, זה החג שלה) אכלי אותה שאת יושבת בנחת, עם כוס קפה, אולי בבית קפה טוב עם חברות, כשהיא חמה, בגודל אמיתי ולא מיני, אל תחלקי אותה עם אף אחת! היא שלך ורק שלך! אכלי אותה לאט ובנחת תתענגי על כל ביס!!! זהווווו הרגעת את הקול הפנימי הזה שכל כך רצה את הדבר ה״אסור״!! אכלת מזה ונהנת ממנה! ה״חסך״ הזה לא יציק לך יותר!! עכשיו תמשיכי הלאה בשגרת החיים הבריאה והמאוזנת שלך!!
זה בדיוק הסוד של אורח חיים בריא ומאוזן!! לאכול מהכל, במידה, לא להרגיש מקופחת שהחסרת מעצמך משהו, ולא לעשות מאוכל אישיו. מקסימום תוסיפי עוד אימון השבוע. 
שיהיה בתאבון ובהנאה

הכותבת היא נטע טויטו- אסור, תואר ראשון Be.d במדעי הספורט והחינוך הגופני. בעלת סטודיו Shape&Smile לאימוני כושר אישיים ולשינוי אורח חיים. 

* המאמר מנוסח בלשון נקבה מטעמי נוחות, פונה לשני המינים כאחד. 

 

 

חיפוש מאמן

:
:
:
:
טווח מחירים:

חיפוש מאמן

מין: זכר נקבה לא רלונטי

עוד בכותרות

איך לבנות הרגלים חזקים?

מאת מאי קמחי)
הרגיל הם הבסיס הכי חשוב שמדובר בהתמדה, מוטיבציה היא זמנית, אבל אם מתבססים על הרגלים סביר להניח שתתמידו לאורך זמן במה שתעשו! אז איך אפשר לבנות הרגל?
לכתבה המלאה
לעוד כתבות

כניסת משתמשים

: :
שכחת סיסמה

מאמן ועדיין לא הצטרפת?!

לחץ כאן ◄